Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 18.11.2020 tarihinde yapılan açıklamaya istinaden; tüm eğitim öğretim faaliyetlerine 24 Kasım 2020 Salı gününden 5 Ocak 2021 Salı gününe kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğiz.

MEB’in açıklamaları ile ilgili detayları aşağıda sizlerle paylaşmak isteriz:

     *MEB’e bağlı tüm okul öncesi kurumlar, ortaokul ve liseler, özel eğitim okulları ve sınıfları, meslek liselerindeki uygulamalı dersler ile özel öğretim kursları da bu kapsamda uzaktan eğitim yoluyla eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüreceklerdir.

     *Destekleme ve yerleştirme kurslarında da (8.sınıf,12.sınıf için) bu süreçte yüz yüze eğitim yapılmayacaktır.

      *Bakanlığın yukarıdaki açıklamaları doğrultusunda kurumumuzda 24 Kasım 2020 Salı gününden itibaren tüm seviyelerde uzaktan eğitim yapılacaktır.

GEN Gelecek Nesiller Eğitim Kurumları olarak 2009 yılından bu yana uzaktan eğitimde edindiğimiz deneyim sayesinde, gelişim odaklı eğitim sunmaya ve isabetli sorulardan oluşan sınavlarımızı en iyi şekilde uygulamaya devam edeceğiz. ‘’DigiGEN ile Evde Sağlıklı Eğitim Programı’’ kapsamında Sınava Hazırlık ve Okula Destek Çalışmaları Programımız; canlı dersler ve etütler, birebir çalışmalar, dijital yayınlar, online test ve sınavlar, online ölçme değerlendirme ve tüm soruların çözüm videoları ile kesintisiz ve yoğun olarak devam edecektir.

GEN Kurs Merkezi olarak sunduğumuz ders ve etüt saatlerimizde değişiklik olmayacak, canlı ders ve etütler Zoom video konferans programı ile gerçekleşecektir. Derslerde yoklama alınacak ve öğrencilerimizin katılım göstermesi beklenecektir. Zoom yönergesi aşağıda tarafınıza iletilmiştir.

Öğrencilerimiz Canlı derslere ilgili Zoom bilgilerini kullanarak giriş yapabilir.


2020-2021 GEN Kurs Merkezi Çalışma Takvimi’nde yer alan günlerde deneme sınavlarımız online olarak uygulanacaktır. Online sınava giriş bilgileri ve online sınav tanıtım videosu tarafınıza SMS olarak gönderilecektir. Online deneme sınavları K12net ölçme değerlendirme ve iletişim web portalı / mobil uygulaması üzerinden gerçekleşecektir. Ödevlendirme ve ödev kontrollerinin sonuçları K12net aracılığıyla tarafınıza iletilecektir.

Birebir çalışmalarımız, öğrencilerimizin deneme sınavı sonuçları ve öğretmenlerimizin ders programlarındaki müsait olduğu zamanlar göz önünde bulundurularak planlanacak ve online olarak gerçekleşecektir.

Öğrencilerimizi 5 Ocak 2021 Salı günü itibariyle kurumumuzda tekrar görebilmek en büyük isteğimizdir. Bu süreci hep beraber tedbirlerle ve hijyen standartlarına uyarak hızlandırabiliriz. Uzaktan eğitim sürecinde sizlerle sağladığımız iş birliğinin çok kıymetli olduğuna inanıyor, sağlıklı günler diliyoruz.

 
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube

©2020, GEN Kişisel Gelişim Kursu ve Özel Öğretim Kursu tarafından kurulmuştur.