top of page

BAŞARMAK GENLERİMİZDE VAR!

Eğitim yolculuğumuz, Yönetim Kurulu Başkanı ve GEN Eğitim Kurumları Genel Müdürü 

Erol Boy’un 1986 yılında Bakırköy’de açtığı sınava hazırlık dershanesi ile başlamıştır.

Büyük kızı olan, Sevinç Boy Erşen'in adını verdiği eğitim kurumu; alanında uzman eğitimci ve yönetici kadrosu, sunulan yoğun ve kaliteli eğitim programı, kurum öğretmenleri tarafından hazırlanan ve merkezi sınavlarla %100 isabetlilik gösteren yayınları ile kısa sürede bir marka olmayı başarmıştır.

Türkiye’nin en başarılı ilk 5 dershanesi arasında yer alan kurum 90’lı yıllarda hızla büyümüş, gelişmiş ve ortaokul-lise öğrencilerine sınava hazırlık eğitimi vermeye devam etmiştir. Türkiye’nin en yüksek puanla öğrenci alan en prestijli Anadolu Liselerine, özel okullarına ve üniversitelerine 30 yılı aşkın sürede binlerce öğrenci yerleştirmiştir.

Yönetim Kurulu Üyesi ve GEN Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı olan Sevinç Boy Erşen ve Beren Boy Serpicioğlu, sırasıyla 2009 ve 2013 yıllarında kurumda görev almaya başlamıştır. Sevinç Erşen ve Beren Serpicioğlu, başta babaları Erol Boy olmak üzere kadrodaki tüm değerli yönetici ve eğitimciler sayesinde kısa sürede eğitim alanında birçok bilgi ve tecrübeye sahip olmuşlardır. Sundukları yenilikçi vizyon ve dinamizm ile 21.yüzyılın gereksinim ve ihtiyaçları doğrultusunda kurum yenilenmiş; hızla büyümeye ve gelişmeye devam etmiştir.

Erol Boy, kızları Sevinç Erşen ve Beren Serpicioğlu'nun da gücünü yanına alarak, elde ettiği deneyim, istikrarlı başarı, dinamizm ve uzun yıllar beraber çalıştığı profesyonel yönetici ve eğitimci kadrodan güç alarak, 2013 yılında İstanbul’da özel okulculuğa başlamıştır.

Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine 8 farklı okul kampüsünde Kolej eğitimi sunmuştur. Özel okulculukta tecrübeli okul yöneticileri, eğitim koordinatörleri ve öğretmenler ile çalışarak uluslararası standartlarda özgün eğitim programı oluşturulmuş, uygulanmış ve okul bu program paralelinde hazırlanan yayınlarla eğitim sunmuştur.

Çok kısa sürede İstanbul genelinde ve İzmir, Diyarbakır, Samsun gibi Türkiye'nin birçok ilinde okullar açılarak sağlam adımlarla büyüme gerçekleşmiştir. 

Erol Boy, eğitimci işletmeci kimliğinin yanı sıra, uzun yıllardan beri ÖZ-DE-BİR ve TÖDER derneklerinin Yönetim Kurulu'nda aktif görev alır ve ÖZEL OKULLAR BİRLİĞİ'ne kurumlarıyla üyedir. 


Erol Boy’un 1986 yılında kurduğu eğitim kurumunun bağlı olduğu şirkettin Yönetim Kurulu’ndaki üyeliği, Temmuz 2019 itibariyle sona ermiştir. Erol Boy, Sevinç Erşen ve Beren Serpicioğlu 30 yılı aşkın süredir emek verdikleri şirketlerindeki ortaklıklarını Aralık 2020 itibariyle sonlandırmıştır ve kendilerini eğitim gönülleri olarak adlandırarak eğitim sektöründe var ''GEN Gelecek Nesiller'' markası ile olmaya devam etmiştir.


GEN Gelecek Nesiller Eğitim Kurumları’nın bünyesinde yer alan;


  • GEN Koleji Bakırköy okulu, bu yeni markanın kurulan ilk eğitim kurumu olarak,  2019-2020 eğitim öğretim yılında dopdolu bir şekilde eğitim hayatına başlamıştır.

  • 2020-2021 Eğitim öğretim yılında GEN Koleji Ataşehir ve GEN Kurs Merkezi Ataşehir açılmış; Ataşehir bölgesinde GENleşmenin ilk adımları atılmıştır.

  • Erol Boy'un ''başarılı eğitimci kimliği'' ile tanınmış olmasıyla, 2020-2021 Eğitim öğretim yılında GEN Koleji Diyarbakır Kayapınar'da açılmıştır. 

  • 2021-2022 Eğitim öğretim yılında ise GEN Koleji 4.kampüsünü Ümraniye'de açmıştır. Ümraniye'de Çamlık mahallesinde açılan bu okul, aslında Erol Boy'un 7 yıl boyunca Sevinç markasıyla özel okul eğitimi sunduğu ve birbirinden başarılı mezunlar verdiği okul kampüsünün ta kendisidir. 2 yıl aradan sonra (2019-2021) aynı okulda GEN Koleji tabelasıyla yeniden eğitim sunmak dolayı son derece mutlu ve gururluyuz!

  • 2021-2022 Eğitim öğretim yılında GEN Kurs Merkezi Kadıköy açılmış; GENleşme kurs merkezleri alanında da başlamıştır.

Bugün GEN Eğitim Kurumları kolej, kurs merkezi ve yayıncılık alanında faaliyet gösteren, yılların birikimiyle ve yıllardır beraber çalıştığı eğitimci ve yönetici kadrosu ile tam donanımlı olarak yapılandırılmıştır.

GEN Eğitim Kurumları değerli öğrencileri, velileri, öğretmenleri, yöneticileri ve diğer tüm çalışanları ile Türkiye’de, eğitim sektöründe, güvenilir, başarılı ve yenilikçi bir marka olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir.

bottom of page